Saç Ekimimi Saç İlacımı

Saç ekimi mi yoksa saç ilacı mı ?

Doğrusu bu sorunun cevabı çok basit değil çünkü her saç dökülmesi farklıdır.

Bu sorunun cevabı düşünülürken şunlar unutulmamalıdır;

-Saç ekiminde kafadaki saçların yeri değişir toplam saç sayısı değişmez ama saç ilacı kullanılarak saç kalitesi artırılırsa kafadaki toplam saç sayısı artar.

-Saç ekiminde ekilen kök kadar saç çıkar ama ilaç kullanımında ilacın etkinliğine göre çok daha fazla saç elde edilebilir.

-Saç ekiminde ekim alanındaki saçlar dökülmeye devam eder yani ekim dökülmenin devamını engellemez ama saç ilacı dökülmeyi durdurur.

-Saç ekimi ekim alanındaki tüyleşmiş kılların kalitesini değiştirmez ama saç ilacı tüyleşmiş saçları normal kıl kalitesine yaklaştırır.

-Saç ekimi yüksek maliyetlidir ama saç ilacı maliyeti aylık 50-100 TL civarındadır.

-Saç ekimi sonrası ani değişiklik toplumda yadırganır ama saç ilacının etkisi zamanla ortaya çıktığı için yadırganmaz hatta beğeniyle karşılaşılır.

-Saç ekimi yaptıranların % 70’i doğal durmadığını ve herkesin farkettiğini söyler ve bundan rahatsızdır. Ama saç ilacında sonuç doğaldır.

Bu veriler ışığında saç ekimi öncesi saç ilacı kullanmak çok mantıklı görünmektedir.

Biri diğerine engel olmadığı için ekim kararı veren kişinin saç ekimi öncesi ilaç başlaması ve bunu ekimden sonrada sürdürmesi daha doğru bir yaklaşım olur.

Saç ekimi sonrası ilaç kullanmanın bir çok avantajı olur.

Ekilen saçlar daha çabuk ve kaliteli çıkar, şok dökülme daha az olur, ekim alanındaki tüylerde kalite artışı olur, dökülecek saçların dökülmesi engellenir.

Bilgiler sacekimiresim.com dan özetle alıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HGF Sprey © 2018