Sağlık Profosyonellerine

hgf-sprey-plus

HGF Sprey bilimsel bilgiler.

   HGF Sprey diğer bilimsel ürünler gibi ilk olarak anagene değişimini artırır. Bu sebeple kullanıcıda ilk fark edilen bulgu saç dökülmesinde artış olabilmesidir. Bu durumda hasta paniğe kapılabilir. Hastaya dökülme artışının kılın dönem değişiminden kaynaklandığı ve dökülenlerin daha kaliteli olarak yeniden çıkacağı anlatılmalıdır. Bunu kullanıcıya anlatırken verilebilecek en uygun örnek bebeklerin saçlarının dökülüp geri çıkmasıdır.

Yeterli klinik çalışma yapılmadığı için HGF sprey GEBELİK durumlarında kullanılmamalıdır.

Bayanlarda yoğun seyreden kadın tipi dökülmede (allopecia totalis) ve erkek tipi dökülmelerde HGF sprey erkeklerdeki kadar yüksek başarıyla kullanılabilir.

Seyrek de olsa ciltte alerjik reaksiyona rastlanmaktadır. Bu durumda bütün alerjik reaksiyonlarda olduğu gibi ürünü kesmek yeterlidir.

Follikül kaybının geri dönüşümsüz aşaması olan fibrozis (saçlı derinin tamamen parlak aşamaya gelmiş olması) seviyesinde etkili olma ihtimali düşüktür.

Diğer kombine ürünlere yakın % 92 oranında başarılı olacağını % 8 ihtimalle hiçbir değişim olmayabileceği kullanıcıya anlatılmalıdır.

kadin-tipi-sac-dokulmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HGF Sprey © 2018