Saç Ekim Sonrası İlaç

Saç ekimi sonrası ürün kullanımı bir çok avantaj sağlar.

Ürün kullanımı

-Ekim yerinde önceden var olan dökülmesini engeller.

-Ekim yerinde önceden var olan kılların kalitesini arttrır.

-Şok dökülmeyi azaltır.

-Şok dökülmeden sonra geri çıkışı hızlandırır.

-Ekilen köklerden daha kaliteli saç çıkmasını sağlar.

-Alım yerindeki kılların kalitesini artırarak seyrelmeyi kamufle eder.

Bu amaçlarla kullanılacak saç ilaçları;

Biotin (Vitamin H ve B7 vitamini):

Güvenilir her firmanın ürünü alınıp kullanılabilir. Seçimde daha ekonomik olan ürün tercih edilebilir. Bunun dışında kalitenin birbirine yakın olması beklenebilir. Günlük 2 mg biotin almak şok dökülme oranını azaltır, çıkacak saçların daha erken çıkmasını sağlar, gerek çıkacak gerekse var olan saçların kalitesini artırarak saçların daha dolgun görünmesini sağlar.

Xpecia Tablet

İçeriğinde biotin yanı sıra keratini, L-sistin ,çinko, isoflavon, saw palmetto gibi saç dökülmesini durdurduğu bilinen bir çok bilimsel ve bitkisel ürün vardır.Saç ekimi sonrası xpecia tablet kullanımı ekilen saçlara yapacağı olumlu etkiler yanı sıra o bölgedeki tüyleşmiş kıllarda da kalite artışı sağlayarak ekimden daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Günde 2 tablet kullanmak yeterlidir.

Hairforte sprey

Saçlı deri kanlanmasını artırarak ekilen saçların daha iyi beslenmesini sağlar. Ama asıl etkisi tüyleşmiş saçların canlanmasını sağlayarak saç ekiminden çok daha iyi sonuç alınmasını sağlar ve ekilmeden önce var olan saçların dökülmesini durdurur. Tüylerde kalite artışı ve dökülmenin durması procapil denen maddenin minoxidil gibi saç kökünü uyarmasına ve kökü finasteride benzer şekilde DHT’nin tahrip edici etkisinden korumasına bağlıdır.

HGF Sprey

Saç ekimi yapılan alan cildinde damarları genişleterek kanlanmasını artırdığı için köklerin daha iyi oksijen almasına yardımcı olur. Bu sayede ekilen köklerin daha iyi tutunmasını sağlar ve şok dökülme oranını azaltır. Ekilen saçlarda bu olumlu etkisi yanında yine kanlanma artışı ve DHT’yi bloke etmesi sayesinde ve ekim yapılan alanda önceden var olan tüyleşmiş kıllarda kalite artışı sağlar ve dökülmeyi durdurur.

Ekim alanında tüyleşmiş kıllar varsa HGF sprey bu tüyleşmiş kılların kalitesini artırarak ekimden alınacak sonucun çok daha iyi olmasını sağlar.

Rogain (spectral,regain,minoxil,rogan vs) Sprey

Ekim yapılan alandaki ve diğer alanlardaki tüyleşmiş kılları canlandırması için önerilir. Ekim alanındaki tüyleşmiş kıllar varsa rogain sprey bu tüyleşmiş kılların kalitesini artırarak ekimden alınacak sonucun daha iyi olmasını sağlar. Rogainin tek eksiği DHT’nin saç dökücü etkisinden koruma sağlamamasıdır.

Bepantol

FUT yöntemi yapan kliniklerin rutin önerdiği saç temizliği öncesi yumuşatma amaçlı kullanılır. FUE’yi FUT gibi yapanların hala devam ettiği ama kanal açmadan FUE yapanların asla kullanma gereği duymadığı bir üründür. Ekilen saça hiçbir yararı yoktur.

Finasterid (propecia,dilaprost,proscar):

DHT oluşumunu engelleyerek ekim alanında tüyleşmiş kılların kalitesini artırır, yine ekim alanında var olan saçların dökülmesini engellemek için önerilir. Ekilen saçlara olumlu ya da olumsuz etkisi yoktur.

Burada yazılan ürünler genel olarak bilimsel ürünler olup her ürünün alternatifi yazılmıştır. Size en uygun olanları seçebilirsiniz, bir çok saç ekim merkezinin ekim yaptıran kişilerden biraz daha fazla ekonomik çıkar elde edebilmek için 300-700 TL gibi abartılı rakamlarla ürün satabildiğini bilerek ürünü almadan önce bu önerileri okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HGF Sprey © 2018