Irsi Saç Dökülmesi Tedavi

Irsi (genetik) saç dökülmesi saç dökülmeleri arasında en fazla görülen saç dökülme tipidir ve % 90’lardan fazladır. Ailesel saç dökülmesinin yine en büyük özelliği çok yüksek başarıyla tedavi edilebilmesidir.

Bazı ailelerde daha yoğun görülen bu dökülme tipinin sebebi net bir şekilde tespit edilmiştir ve tedavi başarısı çok yüksektir. Başarının yüzdesi kullanılacak ürün ya da ürünlere bağlıdır ve uygun ilaç grubuyla % 90’dan daha yüksek başarıyla tedavi edilebilmektedir. Tedavide önemli olan hangi ürünlerin nasıl kullanıldığıdır.

Irsi saç dökülmesinde yüksek başarıyla kullanılan saç ürünleri;

Biotin (B7 vitamini): Saç vitaminidir. Kalite artışı sağlar, bölgesel kullanılan ürünlere destek amacıyla kullanılır. Sorunun ciddiyetine göre günlük 2 mg – 5 mg olarak kullanılır.

Finasterid (Propecia-proscar): Dökülmenin asıl sebebi olan DHT’yi baskılar tek başına % 70 etkilidir, hap olarak alındığında cinsel isteği azaltabilir. Günde bir defa 1 mg kullanılır. Daha fazla kullanılması yan etkisini artırır.

Dutasterid (Avodart): DHT’yi baskılar % 78 etkilidir ve cinsellik yan etkisi finasteridden azdır. Günde bir defa 0.1 mg kullanılır. Finasteride benzer ama yan etkisi daha azdır.

Procapil (hairforte): Minoxidil gibi kökü uyarırken DHT oluşumunu engeller ve kök etrafında yaptığı bariyerle DHT’nin zararlı etkisini azaltır. Tek ürün kullanımında % 92 oranında en yüksek başarı elde edilebilir.

Minoxidil (rogain): Kıl kökünü uyararak anagen fazını uzatır saç dökülmesi tedavisinde % 80 etkilidir. Günde 2 defa kullanılmalıdır: Ancak beraberinde finasterid alınmazsa zamanla etkisi giderek azalır ve dökülme artar. Minoxidilin bir diğer sorunu ise vücut kıllarında artış yapabilmesidir.

Çinko; eksikliğine bağlı dökülme çok seyrek görülür. Diğer tedavilere ek olarak verilebilir.

HGF Sprey bu ürünler arasında biotini yoğun bir şekilde içermekte, finasteridin naturel formu olan saw palmetto ve herbal minoxidil diye bilinen bitkisel aktifler içermektedir. Bu formülasyon sayesinde bunların birlikte kullanımına eşdeğer olumlu sonuç vermektedir.

Saç ürünü alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer sorun bu kimyasalların yapabileceği yan etkilerdir. HGF sprey cinsel istek üzerinde yan etki oluşturmaz ve alerji yapmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HGF Sprey © 2018