HGF den ne beklenmeli

hgf-sprey3

HGF kullanmaya devam ederken zamanla şu değişikliklerin gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz:

HGF Spreyi kullanmaya başladıktan sonra 1-3 ay içerisinde ilk göreceğiniz etki, saç dökülmesinin azalması olacaktır. İlk haftalarda anagen fazına geçiş sebebiyle dökülmede artış olsa da uygulamanın devamında dökülmenin durduğunu ve daha kaliteli olarak geri çıktığını fark edeceksiniz.

Uygulamanın devamında dökülmenin durmasına ek olarak, eğer varsa, tüyleşmiş saçlarda kalite artışı görülmeye başlayacaktır. Bu etkisi sayesinde tüyleşmiş saç telleriniz eski kalitesine erişmese de ciddi kalite artışı sayesinde, saçlarınızda sıklaşmayı fark edeceksiniz. Saçlardaki bu kalite artışı ilk bir yılda daha belirgin olacak ve 2 yıla kadar devam edecektir. Bu sürenin uzunluğu saçın yaşam biçimine bağlıdır. Bunun en tipik örneği bebeklerde önce dökülen saçların 2-3 yılda kaliteli hale gelmesidir.

HGF Spreyin etkili olamayabileceği uzun yıllar önce dökülmüş ve cildin tamamen parlak hale geldiği tam kellik durumlarında ve saçkıran hastalığında denenebilir. Ancak beklenti sınırlı olmalıdır.
Yanık izi, yara izi, ameliyat izi, çekiştirmeye bağlı saç kayıpları gibi durumlarda hiç etkisi olmayacağından HGF Sprey kullanmak anlamsız olacaktır.

Piyasaya vurkaç taktiğiyle sürülüp, bir süre sonra piyasadan çekilen birçok ürünün vaat ettiği “% 100 saç çıkarır, 1 ayda saçlarınız eskisi gibi olacak, kesin sonuç” benzeri aldatıcı cümlelere kanmadan makul beklenti içerisinde olmalısınız.

sac-dokulmesi-ilaci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HGF Sprey © 2018